E-max Kaplama

E-max Kaplama

E-max kaplama özel seramik veya porselen malzeme yardımıyla doğal diş yapısıyla uyumlu bir tedavi türüdür. Bu uygulama inci gibi parlayan estetik diş ve gülüşlere sahip olabilmek amacıyla gerçekleştirilmektedir. E-max, porselen veya zirkonyum gibi farklı kaplama malzemeleri de mevcuttur.

E-max kaplama fiyat seçenekleri, kaplamanın kaç adet diş için yapılacağı ve ek bir tedavinin gerekip gerekmeyeceğine göre değişebilmektedir. Ayrıca kliniğin fiyat politikaları ve ekibin deneyimi de fiyat konusunda etkili olabilmektedir. E-max gibi kaplama uygulamaları estetik bir işlem olarak öne çıksa da tedavi edici yönleri de bulunmaktadır. Örneğin diş çürükleri veya diş kırıklarında da kaplamalardan yararlanılabilmektedir.

E-max Kaplama Nedir?

E-max nedir? E-max olarak bilinen malzeme lityum disilikat adındaki bir porselen türüdür. E-max’ın avantajları arasında ışığı yansıtması ve oldukça doğal görünmesi bulunmaktadır. Kolay kolay leke tutmaz ve rengi değişmez. Bu malzeme aynı zamanda dayanıklı ve biyouyumludur. E-max estetik ve fonksiyonel anlamda doğal dişi taklit etmektedir.

E-max diş kaplama uygulamasında, ince bir tabaka dişe yapıştırılmaktadır. Hekim tarafından hastanın dişlerinden ölçü alınır ve kaplamanın yapılacağı laboratuvara gönderilir. Kaplama hastanın diş ölçülerine göre hazırlanmakta ve renklendirilmektedir. E-max kaplama yaptıranlar uygulamanın sonuçlarından genel anlamda memnun kalmaktadır. Ancak başarı oranını daha yüksek seviyelere çıkarmak için hekim tavsiyeleri dikkate alınmalı ve kaplamaların korunması için gereken dikkat gösterilmelidir.

E-Max Kaplama

“E-max Kaplama Nasıl Yapılır?”

Muayene sonucunda kaplama için bir mahsuru olmadığına karar verilen hastalar işleme alınmaktadır. Bu esnada hastanın dişinden küçük bir parça kesilmektedir. E-max malzemeden üretilen kaplama hastanın dişine özel bir yapıştırıcı yardımıyla yapıştırılmaktadır. Ardından fazla malzeme temizlenmektedir.

Diş hekimi, kaplamanın uyumunu ve işlevselliğini kontrol ederek gerekli düzenlemeleri yapmaktadır. E-max uygulaması genellikle iki seansta tamamlanmaktadır. İşlem sırasında lokal anestezi uygulanmaktadır.

E-Max Kaplama

E-Max Kaplama Fiyatları

E-max diş kaplama fiyatları yapılacak olan e-max kaplamanın sayısına, türüne, kalitesine ve kullanılacak olan malzemeye göre değişiklik gösterebilmektedir. E-max fiyatları hakkında net bilgi almak için mutlaka bir diş hekimine danışmak gerekmektedir. E-max diş kaplama yaptıranların yorumları değişkenlik gösterse de genellikle hastaların uygulamadan memnun kaldıkları gözlenmektedir. E-max tipi kaplama fiyatlarını etkileyen faktörlerin bir kısmı aşağıdaki gibi sıralanabilmektedir.

 • Kaplamanın yapılacağı dişin sayısı ve konumu
 • Kaplamanın tam ya da yarım olması
 • Kaplama kalınlığı ve renk uyumu
 • Kaplamanın laboratuvar maliyeti
 • Diş hekiminin tecrübesi ve kliniğin uyguladığı ücret

E-max kaplama, dişlerin estetik ve fonksiyonel olarak iyileştirilmesi için kullanılan bir yöntemdir. E-max kaplama, lityum disilikat porselenden yapılmış ince ve şeffaf bir tabakadır. E-max kaplama, dişin rengini, şeklini, boyutunu ve hizasını değiştirebilir. E-max kaplama, diş çürümesi, kırılma, renklenme, aşınma veya diastema gibi diş sorunları olan kişiler için uygun bir seçenek olabilir.

 • “E-max Diş Ömrü Ne Kadardır?”E-max diş kaplamalar genellikle 10 ila 15 yıl arasında dayanır. Ancak bu süre daha uzun veya daha kısa olabilir. E-max diş kaplamalar, kırılma veya çatlama riski taşıdığı için hastanın sert veya yapışkan yiyeceklerden uzak durması ve dişlerini gereksiz yere zorlamaması gerekir. E-max diş kaplamaların ömrünü uzatmak için hastanın bazı tavsiyelere uyması gerekmektedir. Bunların bir kısmını aşağıdan inceleyebilirsiniz.
  • Günde iki kez dişlerini fırçalamak
  • Diş ipi kullanmak
  • Ağız gargarası yapmak veya ağız spreyi kullanmak
  • Şekerli, asitli veya renklendirici içeren içeceklerden kaçınmak
  • Sigara veya alkol gibi zararlı maddelerden uzak durmak
  • Düzenli olarak diş hekimine gitmek ve kontrolleri yaptırmak

  E-max, dişlerin estetik ve fonksiyonel olarak iyileştirilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Uygulama hakkında detaylı bilgi almak veya tedaviden yararlanmak istiyorsanız bir diş hekimine danışabilirsiniz. Böylece en doğru yönlendirmeleri en kısa zamanda almanız mümkün olacaktır.

Formu Doldurarak Bizimle
İletişime Geçebilirsiniz.
Anasayfa Form