Diş Teli ve Şeffaf Plak

Diş Teli ve Şeffaf Plak

Diş teli, dişlerin düzgün hizalanması ve çene yapısının düzeltilmesi için kullanılan ortodontik bir tedavi yöntemidir. Tel, dişlere yapıştırılan braketler ve braketlerle bağlantı sağlayan tellerden oluşmaktadır. Diş teli tedavisi, çapraşık dişleri düzelterek güzel ve sağlıklı bir gülümseme elde etmeyi amaçlar.

Diş Teli Tedavi Süreci

İlk olarak diş hekimi, çene yapısını değerlendirir ve uygun tedavi planını oluşturur. Gerekli röntgenler ve dijital görüntüler alınarak tedavi süreci belirlenmektedir. Diş yüzeylerine braketler yapıştırılır ve teller bağlanarak dişlerin düzeltilmesi için güç uygulanır. Diş teli tedavisi, düzensiz dişlerin düzeltilmesi ve çene yapısının düzeltilmesi için belirli bir süreyi kapsamaktadır. Tedavi süreci kişiye özel olarak değişkenlik gösterebilir.

Tedavi sürecinde düzenli olarak diş hekimine gidilerek braketlerde gerekli ayarlamalar yapılır ve ilerleme takip edilir.

Diş Teli ve Bakımı

Diş teli tedavisi süresince düzenli ve dikkatli bir ağız bakımı önemlidir. Yumuşak bir diş fırçası ve diş ipi kullanarak dişleri temizlemek gerekmektedir. Sert ve yapışkan yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Rutin kontroller için diş hekimine gitmek tedavinin başarılı olmasını sağlamaktadır.

Diş teli, düzgün ve sağlıklı gülüşler elde etmek için etkili bir yöntemdir. Doğru uygulandığında, diş teli tedavisi, çapraşık dişleri düzelterek ve çene yapısını düzeltmeye yardımcı olmaktadır. Farklı türdeki diş telleri, estetik kaygısı olanlar için de uygun seçenekler sunar. Uzman bir ortodontist tarafından yapılan tedavi süreci ve düzenli ağız bakımı ile diş teli tedavisi başarılı sonuçlar elde etmenizi sağlar.

Siz de diş teli tedaviniz için alanında uzman Dr. Funda Ersöz’den randevu talep ederek ağız ve diş sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Şeffaf Plak (Invisalign)

Şeffaf plak tedavisi, tedavinin kolay ve etkili bir şekilde sürdürülmesine odaklanmaktadır. Bu tedavi invisalign olarak da bilinmektedir. Hastaya özel olarak hazır edilen diş plakları sayesinde, dişler düzeltilebilmekte ve bazı çene problemleri de geriletilebilmektedir. Şeffaf plakların günde en az 21-22 saat boyunca takılması önerilmektedir. Şekerli, sıcak ve asitli içecekler tüketilecekse plaklar çıkarılmalıdır. Aynı durum yemek yeme esnasında da geçerlidir. Plaklar ayrıca uyurken de takılı kalmalı ve düzenli diş hekimi ziyaretleri ihmal edilmemelidir.

Formu Doldurarak Bizimle
İletişime Geçebilirsiniz.
Anasayfa Form