Diş Kontrolü

Diş Kontrolü

Dişler, besinlerin doğru şekilde çiğnenmesine ve sindirim sürecine yardımcı olmaktadır. Ağız sağlığı ise bakteri ve enfeksiyonların vücuda girişini engelleyen bir bariyer görevi üstlenir. Uzman bir diş hekimi tarafından gerçekleştirilen düzenli diş kontrolleri, sağlıklı bir yaşam sürdürmek için hayati öneme sahiptir.

Diş Kontrolünün Önemi

Diş kontrolleri, diş hekimleri tarafından yapılan rutin muayenelerdir. Bu kontroller sırasında dişler, diş etleri ve ağız dokusu incelenmektedir. Erken teşhis sayesinde diş çürükleri, diş eti hastalıkları ve diğer ağız problemleri önlenerek tedavi edilmektedir. Diş kontrolleri, diş temizliği ve plak birikimini temizleme gibi önleyici bakım da sağlamaktadır.

Düzenli Diş Kontrollerinin Avantajları

Düzenli olarak yapılan diş kontrolleri, olası diş problemlerini erken aşamada tespit ederek daha ciddi sorunların önüne geçmektedir. Diş hekiminiz size doğru diş fırçalama ve diş ipi kullanma tekniklerini öğreterek evdeki ağız bakımınızı iyileştirmenize yardımcı olmaktadır.

Diş Kontrolü Sıklığı

Diş kontrollerinin ne sıklıkla yapılması gerektiği kişiden kişiye değişebilir. Genellikle her altı ayda bir diş kontrolü yapılması önerilir ancak diş hekiminiz ağız sağlığınızı değerlendirdikten sonra kontrollerin sıklığını belirleyecektir.

Diş Kontrolü Süreci

Diş kontrolü, ağız içi muayene, röntgen çekimi ve diş temizliği aşamalarından oluşmaktadır. Diş hekiminiz muayene sonuçlarına göre diş eti sağlığınızı, dişlerinizin durumunu ve gerekirse diğer önlem veya tedavilere ihtiyacınızı belirler. Diş kontrolleri genel sağlığımızı korumak için vazgeçilmezdir. Sağlıklı dişlere ve ağız yapısına sahip olmak, gülümsemeyi güzelleştiren ve yaşam kalitesini artıran önemli bir adımdır. Düzenli diş kontrolleri ile gelecekte oluşabilecek ciddi problemler önceden tespit edilebilmektedir.

Siz de rutin diş kontrolü ihtiyacınız için alanında uzman Dr. Funda Ersöz’den randevu talep ederek ağız ve diş sağlığınızı koruma altına alabilirsiniz.

Formu Doldurarak Bizimle
İletişime Geçebilirsiniz.
Anasayfa Form